Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Olivy Kalamata
  3. Extra panenský olivový olej

Potřebujete poradit? Napište nám:

Řecký olivový olej LOUSTARI

 

Na Krétě se olivový olej stále vyrábí tradičním způsobem a tradiční výroba olivového oleje se přenáší již tisíce let od Minojského období až do dnešních dnů. Výrobci řeckého olivového oleje z řeckých vesnic se snaží zachovat tradice zdravého životního stylu svých předků výrobou extra panenského olivového oleje vysoké kvality a jedinečné chuti.


 

Olivový olej „Loustari“ – výrobce George Chatzakis a jeho rodina

 

Mimo jiné olivové oleje, Loustari extra panenský olivový olej se produkuje z oliv sesbíraných v malých tradičních rodinných zahradách jihovýchodní Kréty kolem vesniček Pefkoi a Orino Sitias. Zvláště geografická oblast Sitia na Krétě je zeměpisně chráněná indikační oblast pro vlastní produkci olivového oleje. Dále v jihovýchodní části Kréty se rozprostírají velmi dobře zachovalé a kultivované olivovníky. Krajinu lze popsat jako "jednu z nejatraktivnějších krajin Středozemního moře". Osvěžující aura vycházející z panenských vod jižního pobřeží Kréty se slavnou pláží Makrys Gyalos, vysokým pohořím a jedinečnými roklinami Pefki Gorge, Sarakina Gorge a Plateau Thrypti, které jsou chráněny programem NATURA pro zachování a ochranu přírodního života, mikroklima okolní lokality a způsob a metodika výroby pomocí pouze mechanických metod a extrakce za studena vedou k jedinečnému, vkusnému a zdravému přirozenému dobrému produktu.

 

Loustari - velmi jemný a chutný řecký olivový olej nejvyšší kvality. Vysoce kvalitní řecký extra panenský olivový olej vyráběný šetrnými postupy z oliv sklizených v tradičních olivových hájích ve vesnicích "Pefki a Oreino Sitia" na Krétě.


- extra panenský olivový olej

- lisovaný za studena

- kyselost (acidita) max. 0.3

Potřebujete poradit? Napište nám:
Logo
ELLADA
Copyright Ellada.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.